KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8702328
*
nr 870 2328
Akvarell
Evy Låås (1923-1999), trädgårdsmotiv, signerad. , bladets mått: 77x56
Kondition: oramade
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:28:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 21:50:42
1
100 kr
16/1 12:04:10
2
250 kr
16/1 15:35:24
3
200 kr
16/1 15:35:35
3
300 kr
18/1 13:23:46
1
600 kr
18/1 21:10:45
4
600 kr
18/1 21:13:43
4
700 kr
19/1 19:54:24
1
800 kr
20/1 16:50:32
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås trädgårdsmotiv vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:00
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:39
-
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:01
*
Akvarell
Kondition: oramade
nr 870 2328
Akvarell
Evy Låås (1923-1999), trädgårdsmotiv, signerad. , bladets mått: 77x56
Kondition: oramade
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 21:50:42 | 1 | 100 kr |
16/1 12:04:10 | 2 | 250 kr |
16/1 15:35:24 | 3 | 200 kr |
16/1 15:35:35 | 3 | 300 kr |
18/1 13:23:46 | 1 | 600 kr |
18/1 21:10:45 | 4 | 600 kr |
18/1 21:13:43 | 4 | 700 kr |
19/1 19:54:24 | 1 | 800 kr |
20/1 16:50:32 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås trädgårdsmotiv vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01 -
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:00
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:39 -
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:01